Laskuri: Yksikköhinta

Syötä arvot ja saat heti selkeän tuloksen.

Syötä arvot

Määrä5,99 €
Aika8,99 €
Määrä1,5

Arvio syötettyjen arvojen perusteella.

Käytännön opas

Laskuri: Yksikköhinta

Laskuesimerkki

Yksinkertainen esimerkki laskurille Yksikköhinta:

9.60 ÷ 1.2 kg → 8.00/kg.

Yleiset virheet

  • Tarkista syöttämäsi arvot.
  • Käytä yhtenäisiä yksiköitä.
  • Tulos on arvio.

Usein kysytyt kysymykset

Mitä Yksikköhinta laskee?

Syötä arvot ja saat heti selkeän tuloksen.

Mitä kaavaa käytetään?

U = P ÷ Q

Voinko luottaa tulokseen?

Käytä tulosta suunnitteluarviona. Tarkista tärkeät talous-, vero-, oikeus-, sijoitus- tai terveyspäätökset pätevän asiantuntijan kanssa.